Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost mladých hasičů - 2013

18. 10. 2013

Leden - sbírání víček pro nemocného Danečka

Březen - výlet do Liberce za Danečkem

 

 

 

Děti mezi tréninky pokračují ve sbírce pro nemocné děti. Nemocnému Danečkovi z Jablonce nad Nisou bylo od nás odvezeno od ledna do května přes 1200 kg víček. Pro představu jedná se o částku cca 8400 Kč. Dalších 8 velkých pytlů bylo odvezeno do Vysokého mýta na autobusové nádraží pro nemocného Davídka. V červenci nám od společnosti ICOM přišlo hezké poděkování.  Dále jsme odvezli 9 pytlů víček do Chrudimi pro nemocného Míšu Teresku. Nyní veškerá víčka, která se sesbírají směřují právě jemu.

Soutěže:
10.-11.5.2013 proběhla soutěž ve Svatém Jiří, prvně s námi soutěžily děti ze Suché Lhoty. Dali jsme dohromady celkem 2 družstva mladších a 1 družstvo starších. Jejich umístění bylo:  mladší 13té a 17té místo z 21, starší 11 místo z 19 družstev. Jelikož jsme měli mezi s sebou 8 nových členů, kteří začali pár týdnu před soutěží , jsme s umístěním spokojeni.
31.5.-1.6.2013 PLAMEN v Dolní Lipce. Tuto soutěž provázel vydatný déšť a zima. Měli jsme obavy o zdraví dětí. Naštěstí vše proběhlo bez jakékoli úhony. Starší obsadili 11.místo z 36 družstev, mladší 19 . místo z 33 družstev
8.6.2013 jsme byli pozvání na předvedení požárního útoku v sousední obci v Cerekvici nad Loučnou, kde se konal „dětský den“ Zde s námi jel už další nový člen Filip Neděla. Celkový počet dětí nám narostl na 29 členů z toho 8 dětí je přihlášeno u svého sboru v Suché Lhotě.
23.6.2013 jelikož nám pár členů v září odchází (věkem už nemůžou soutěžit) a děti si chtěly zasoutěžit vydali jsme se i přes to, že jsme věděli, že naše umístění nebude valné do Slepotic. Jedná se zde o ligu. Takže úpravy stříkaček a jejich vyšší výkony jsou zde na běžném pořádku. Bojovali jsme a společně s jedním trenérem soupeřícího družstva jsme se naučili další taktiku jak zlepšit naše výkony.
29.6.2013 tradiční čištění nádrže
Tento den byla v Tv na programu Nova dlouho očekávaná reportáž z našeho výletu do Liberce za nemocným Danečkem. SDH dostal od Iveca sponzorským darem autobus na tuto cestu. Žádné finanční náklady s tímto spojené SDH neměl.
2.7.2013 brigáda na sběr kamení na hřišti – na sběru jsme byli cca 2h
3.7.2013 vyšel v Orlickém deníku článek o předání víček pro Davídka
Nelenili jsme ani přes prázdniny a téměř každý pátek jsme měli tréninky.
24.8.2013 Soutěž v Řetové
Tak jak v loni, tak i letos jsme se vydali do Řetové. Celkem tam bylo 9 družstev z toho 3 z Bučiny.
Soutěžili jsme v sestavě: 1 družstvo mladších a 2 družstva starších. Starší družstvo A obsadilo nádherné 3 místo, B – 5 místo. Mladší družstvo 2. Místo.
Néjednou tam bylo vyzdviženo, že v tam malé obci je tolik mladých hasičů.
31.8. jsme opět byli pozvaní na předvedení požárního útoku v Cerekvici nad Loučnou při  akci ukončení prázdnin.
8.9.2013 – Langošová neděle

28.9.2013- Soutěž v Černovíru

5.10.2013 - šipky

12.10.2013 - Plamen - v Horní Čermné